День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової — коли заснували дату?
Кожна війна приховує в собі не лише трагедію, але й незвичайні вчинки мужності та героїзму. Друга світова війна, яка охопила світ у 1939-1945 роках, наклала страшний відбиток на людство. У цей час нацисти здійснювали систематичне знищення єврейського населення Європи, в результаті чого загинули мільйони людей. Цей геноцид ми знаємо, як Голокост.
У той жорстокий період, на тлі історій позбавлення життя, засвідчилися й випадки справжнього героїзму та людяності. Велика кількість українців, відкинувши страх і загрозу, віддавали все що могли, щоб врятувати євреїв від неминучої загибелі.
Фото з відкритих джерел
Це величезна мужність та глибоке співчуття спровокували проголошення 14 травня Днем пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Обрана дата, синхронізована з днем проголошення незалежності Ізраїлю у 1948 році, символізує пам’ять про визволення та перемогу над нацизмом.
Наразі Україна посідає одне з провідних місць у світі за кількістю Праведників народів світу, які ризикували своїм життям, щоб врятувати євреїв від Голокосту. Особи, визнані такими, отримують медаль, сертифікат, а їхні імена заносяться на Стіну пошани в Саду Праведників у Яд Вашем в Єрусалимі. Їхні вчинки залишаються світлим прикладом справжньої героїчності та моральної сили. Їхні подвиги слід розглядати як нагадування про здатність людини протистояти несправедливості, вчиняти добро навіть у найскладніші моменти. Повний календар свят та вихідних на травень ви можете знайти тут.